Karamel Kaplama Makinesi

KARAMEL KAPLAMA MAKİNESİKaramel kaplama Makinesi

 

Karamel Kaplama Makinesi Nedir? Nerde Kullanılır?

Karamel eşsiz lezzeti ve yapısıyla neredeyse bütün pastacılık, şekerleme ve atıştırmalık ürünlerde karşımıza çıkar.

Gıda endüstrisinde özellikle bisküvi, kek, çikolata ve gofret gibi ürünlere bambaşka lezzetler katan karamel uygulmasının en fazla karşımıza çıkan şekli karamel kaplamadır.

 

Karamel Kaplama Makinesinde Dikkat Edilecek Noktalar / Neden Samplus Karamel Kaplama Makinesi?

 

Karamel yapısal olarak yoğun ve yapışkan bir üründür. Bu sebeple karamal kaplama makinesi diğer çikolata kaplama makinelerinden ayrııılır.

Genellikle sıcak su ile ısı stabilitesi sağlanan temperleme ve çikolata kaplama makinelerinden farklı olarak karamel kaplama makinesinde buhar önplandadır.

Dolayısı ile makinenin sağlam ve uzun yıllar boyunca sorun çıkarmaycak bir tesisat yapısına ihtiyaç vardır.

Karamel kaplama makineleri kaplama miktarını homojen olarak ayarlamalı, ürün gramajında farklılıklara sebep olmamalıdır.

Kolay temizlenebilir olması, hareketli aksamda oluşabilecek tıkanıklıkların önüne geçilmesi uzun soluklu çalışmalar için vazgeçilmezdir.

Yüksek sıcaklıkların kullanıldığı karamel kaplama makinelerinde operatörlerin olası risklerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır.

Karamel kaplama makinelerinin sorunsuz çalışabilmesi için en önemli noktalardan bir diğeri de pompa seçimidir. Ürün yapısına uygun olmayan pompalar kullanım sırasında ve sonrasında büyük problemlere sebep olabilir.

Samplus Makine olarak 400mm-1750mm aralığında üretimini yaptığımız karamel kaplama makineleri ile ilgili faha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.